Slavné sliby br. Davida, 3. května 2024

Milí přátelé,
přijměte srdečné pozdravení z Nového Dvoru ve chvíli, kdy se ke svému konci pomalu chýlí velikonoční doba. Jedná se o velmi významné období, které jsme prožili i s vámi, a to prostřednictvím zaslaných předchozích zaslaných dopisů. A tak trochu, i když z pohledu jiné události, zůstanou svátky naším tématem i tentokrát.

Rádi bychom se s vámi totiž podělili o něco, co se v našem klášteře odehrálo na začátku velikonočního období a bylo pro nás taktéž velmi důležité. V neděli Božího milosrdenství u nás proběhly slavné sliby bratra Davida. Dovolujeme si tak s vámi sdílet společnou radost, kterou v nás tato mimořádná událost vyvolala. Abychom vám vše přiblížili co nejlépe, nevolíme pouhá slova komentující proběhlou chvíli, ale rovnou vám nabízíme několik úryvků z homilie Otce opata.

„Byl jste to vy, můj bratře, kdo si přál slavnostně se zavázat ke službě Kristu před církví, před svými bratry a přáteli v tuto neděli milosrdenství. S postupem let jste si stále více uvědomoval, že potřebujete odpuštění. Ale i opat, který přijímá vaše sliby, potřebuje ve své službě odpuštění. A podobně všichni ti, kteří se snažili předat vám mnišský život. I bratři, kteří vás nyní přijmou do své komunity. Milosrdenství Otce nás pozvedá, i když přijmout je, znamená někdy náročnou cestou.“

„Druhé čtení ze svatého Jana uvádí do souvislosti lásku k Bohu, po níž žízníme, a plnění přikázání. Slavnostní slavení bohoslužby zviditelňuje naše zasvěcení, a to i pro ty, kteří nevěří.  Žízeň po Bohu, která v nás přebývá, musí najít své naplnění v naslouchání a uskutečňování Božího slova, které nás přesahuje a které nás může jedině přesahovat.“ 

 

 

„Zmrtvýchvstalý Ježíš přichází vstříc svým učedníkům, kteří jsou zdrceni neúspěchem kříže. Mají strach a chrání se před možnými útočníky. Je to On, kdo se k nim blíží, ne oni, kdo jdou za Ním. Je to On, kdo si nás vyvolil, ne my. Na učednících je, aby toužili po pokoji a přijali ho. A když Tomáš, který nebyl přítomen, zpočátku odmítá uvěřit, Ježíš se nepohoršuje. Jeho laskavost a soucit vyvolávají v nevěřícím apoštolovi vyznání, které nepochází od něj: „Můj Pán a můj Bůh!“

Sliby Davida

 

„Je to ambiciózní program, a navíc přitažlivý. Stačí jen, když otevřete své srdce dokořán! Kristus vás bude rok co rok překvapovat, stále více a více. Jakmile začneme tušit, kdo je, ukáže se nám jako něco docela jiného, než jsme si vybudovali k obrazu svému. Jen On nás může naučit, v čem spočívá autentická láska. A tato láska, taková, o jakou usilujeme, vyžaduje neúnavné oprošťování se. Tři sliby – stability, obrácení a poslušnosti budou strukturovat vaši cestu života. Berte je vážně jako spolehlivé vodítko k dosažení svého cíle. Především, buďte trpělivý k sobě a ke svým bratřím. Bůh s námi má trpělivost! Amen.“

Sliby Davida
Sliby Davida Sliby Davida

Věříme, že se vám prostřednictvím úryvků z homilie Otce opata podařilo téměř přenést do této silné chvíle, anebo minimálně získat představu, jak to u nás všechno proběhlo. 


Máme pro vás velkou novinku!
Nový měsíc, nový e-shop


Ale teď zpátky do přítomnosti, která je tentokrát neuvěřitelně bohatá na novinky, které pro vás aktuálně máme. Několik týdnů jsme intenzivně připravovali novou verzi našeho e-shopu, na kterém najdete naše výrobky s příběhem. 


A to proto, abychom pro vás mohli stále rozšiřovat nabídku služeb a vy si mohli vše prohlížet, objednávat a nakupovat v uživatelsky příjemném prostředí. 

Prohlédnout náš nový e-shop


Doufáme, že komfort během nákupu zvýší třeba i tyto funkce, které vám již nyní nabízíme. A těmi jsou:

   produkty doručujeme i prostřednictvím Balíkovny
•    v platební bráně máte možnost platby přes QR kód

Stále se snažíme, aby vám na našem e-shopu bylo co nejlépe, proto budeme postupem času přidávat další a další funkce, které Vám jistě zpříjemní jeho návštěvu.

S přechodem na novou platformu vás chceme informovat také o tom, že všichni, kteří jste byli zaregistrováni, si musíte vytvořit nové heslo. Jedná se drobnost, která zabere pouze okamžik. Tímto vám všem děkujeme za spolupráci. 

 

Oblíbené hořčice se dočkaly nových příchutí

A jaké jsou další novinky? S radostí vám oznamujeme, že na e-shopu můžete objevit také naše dva nové produkty. Lahodnou Bio hořčici medovou, jež je se svými 20 % lučního bio medu výjimečnou delikatesou pro všechny labužníky. Druhou novinkou je Bio hořčice po starofrancouzsku s medem a balsamikovým octem. Právě přidaný ocet zjemňuje hořčici svou harmonicky vyváženou sladkokyselou chutí a potěší vaše chuťové pohárky.

 

Bio hořčice medová Bio hořčice po starofrancouzsku

Prohlédnout hořčice na e-shopu


Dnešní newsletter je plný novinek, které vás, doufáme, potěšily. Přestože přechodu na nový e-shop věnujeme veškerou péči a myslíme i na ty nejmenší detaily, neobejdeme se bez malých počátečních nedostatků a ladění drobností. Proto vás moc prosíme o shovívavost. Velmi si vážíme i vaší zpětné vazby, pokud tak budete mít jakékoliv návrhy a podněty, budeme moc rádi, když se nám ozvete. Rádi si vás vyslechneme a uděláme vše pro vaši spokojenost. 


Jako závěrečná slova tohoto bohatého newsletteru jsme zvolili slova o květnu, měsíci tradičně zasvěcenému Blahoslavené Panně Marie.


Kéž nám nikdy nechybí její pomoc a přímluva, to přejeme každému z nás.

 
S přáním všeho dobrého,
o. Jiří, celerář opatství Nový Dvůr a jednatel společnosti Labora s.r.o.